10 poradników dla zastępowych (CBP)

Centralny bank pomysłów powstał z myślą o harcerzach i instruktorach, którzy stale chcą zwiększać swoje kompetencje oraz wiedzę. Zagłębiłem się więc w odmęty CBP i wybrałem 10 poradników, które mogę być przydatne w pracy zastępowych.


Każdy tytuł jest klikalny i od razu przekierowuje do pliku .pdf. W prawym górnym rogu możesz pobrać sobie dokument na dysk i wrócić do niego w dowolnej chwili. Jeśli wciąż Ci mało, koniecznie zajrzyj na stronę CENTRALNEGO BANKU POMYSŁÓW ZHP.

Jeśli nie masz pomysłu na zbiórkę, możesz skorzystać z moich propozycji, które znajdziesz pod TYM LINKIEM.

  • Poradnik o służbie zawiera bardzo szeroko opisany temat służby pełnionej w środowiskach harcerskich. Wielkim atutem jest fakt, że opracowany został dla wszystkich metodyk- każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  • Poradnik „Bezpieczeństwo w ZHP”to wręcz obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy choć w mały stopniu zaangażowani są w prowadzenie zajęć harcerskich, jak również mają wpływ na działania podczas biwaków, zlotów, wycieczek i obozów. Opisane są tu takie aspekty jak ubezpieczenie, pionierka, aspekty prawne czy wymagane uprawnienia.
  • Poradnik Lidera. Tytuł mówi sam za siebie. Każdy zastępowy powinien być liderem swojej grupy rówieśników. Kim jest lider? Jak być dobrym zastępowym? Odpowiedzi na pewno znajdziesz w tym poradniku.
  • Formy pracy w drużynie wędrowniczej. Poradnik nie tylko dla kadr, ale również patrolowych czy wędrowników nie pełnionych funkcji. Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoim patrolem lub po prostu szukasz inspiracji, potrzebujesz tego podręcznika.
  • Gra terenowa- jak ją ugryźć? Gry terenowe to praktycznie norma dla każdego harcerza. Kiedy mamy za zadanie takową stworzyć, pojawiają się schody. Tu proponuję zagłębić się w ten podręcznik.
  • Harcerz w lesie. Chcesz dowiedzieć się coś o specyfice pracy w lesie? A może masz fabułę zastępu z tym związaną? Wszystkie potrzebne informacje dostępne są pod tym linkiem.
  • Harcerskie formy pracy to poradnik, proponujący różne formy jakie można zastosować podczas pracy zastępu harcerskiego. Oczywiście, niektóre z form skierowane są do drużynowych, ale i zastępowy znajdzie tu wiele dla siebie i swoich kolegów/koleżanek.

I jak? Znalazłeś coś dla siebie? ?

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *