Harcerstwo w Internecie

 Na zbiórkę, kurs czy obóz- internet to świetne miejsce do poszukiwania informacji i niezbędnej wiedzy. Poniżej przedstawiam listę wartych odwiedzenia stron internetowych.
Ważne!
Nie publikuję tu listy stron które są już nieczynne (z wyjątkiem jednej, wciąż wartościowej), grup i fanpage’y Facebookowych oraz obcojęzycznych portali skautowych. 

Metodyczne

www.zuchy.zhp.pl Strona Wydziału Zuchowego ZHP.

www.harcerze.zhp.pl Strona Wydziału Harcerskiego ZHP.

www.harcerzestarsi.zhp.pl Strona Wydziału Harcerzy Starszych ZHP.

www.wedrownicy.zhp.pl Strona Wydziału Wędrowniczego ZHP.

www.ns.zhp.pl Strona Wydziału Nieprzetartego Szlaku ZHP.

Wielkim minusem, OGROMNYM, jest brak aktualizacji powyższych stron. Na szczęście jest tam kilka ważnych informacji które wciąż się przydadzą.

Inspiracje i informacje harcerskie

www.portalharcerski.pl Prowadzony przez jedną ze składnic harcerskich. Nie wiem na ile aktualizowany, ale trochę wiedzy harcerskiej można tam znaleźć.

www.harcbook.info Internetowy poradnik harcerski. Jeden z lepszych portali, sporo wiedzy i inspiracji.

www.harcerz.eu Wielka Kronika Harcerska. Można zarejestrować się i dodać swoją drużynę do spisu jednostek. Znajdziesz tu również pomysły na zbiórki, zabawy i gry.

www.harcweb.pl Nie funkcjonująca już strona, na której użytkownicy mogli publikować swoje artykuły. Całkiem fajna, sporo informacji które można wykorzystać do gawęd.

www.skauciak.pl Ech musiałem 😉 Jakby ktoś nie wiedział, jest to blog harcerski z wiedzą, inspiracjami i poradami dla harcerzy oraz kadry.

www.rajdyharcerskie.pl Strona na której można wpisać oraz znaleźć najnowsze rajdy harcerskie w Polsce. Polecam uzupełniać i przeglądać.

Czasopisma

www.czuwaj.zhp.pl Miesięcznik dla instruktorów ZHP. Są dostępne darmowe dema tego czasopisma, więc warto zerknąć. Niesamowita baza wiedzy!

www.natropie.zhp.pl Wędrownicy i Instruktorzy na pewno znajdą tu coś dla siebie. Felietony, porady, inspiracje… Lubię czytać ten portal, bo nie wszystko jest takie cukierkowe w ZHP a oni potrafią fajnie o tym pisać.

Oficjalne strony ZHP

www.zhp.pl Strona Główna ZHP

www.program.zhp.pl Strona Wydziału Programowego. Jestem stałym bywalcem działu “Poradniki” 😉

www.kursy.zhp.pl Internetowy Bank Szkoleń. Jeśli szukasz kursu czy warsztatów metodycznych, powinieneś najpierw zajrzeć tutaj. Jeśli natomiast organizujesz jakiś kurs, dodaj go na stronę.

www.specjalnosci.zhp.pl Wydział specjalności ZHP. Znajdziesz tu pełen opis specjalności w ZHP oraz kontakt do osoby zajmującej się każdą z nich.

www.cbp.zhp.pl Centralny Bank Pomysłów. Rozwijający się bank konspektów i inspiracji metodycznych.

www.propozycje.zhp.pl Lista Propozycji Programowych dla Drużyn.

www.dokumenty.zhp.pl Wszystko czego potrzebuje drużynowy od strony prawnej i statutowej.

www.komunikaty.gk.zhp.pl Jedna z najważniejszych stron, jeśli chcesz być na bieżąco z komunikatami ZHP. Stale aktualizowana strona, bywaj co najmniej raz dziennie 😉

www.silniduchem.zhp.pl Strona Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego ZHP

www.zapytaj.zhp.pl Masz pytanie do ogółu instruktorów i harcerzy? Możesz je zadać tutaj! Świetna strona, bardzo polecam!

Znacie jeszcze jakieś strony? A może sami takie prowadzicie? Podzielcie się linkami, będę na bieżąco aktualizował nasz spis harcerskich mediów!

Facebook Comments

0 odpowiedzi do artykułu “Harcerstwo w Internecie

  1. Najmniej aktualną stroną internetową jest http://www.ns.zhp.pl .Cały dział zajmujący się Nieprzetartym Szlakiem leży, to takie smutne. Mi jako instruktorce działającej z drużyną NS byłoby dużo łatwiej gdyby takie drużyny były promowane w środowiskach harcerskich. U nas w hufcu jesteśmy jedyną taką drużyną w dodatku mało wspieraną przez komendę 🙁

    1. skauciak Autor

      Dziękuję za komentarz. Dodaję do listy. Zastanawiam się, czy nie napisać maila do administratorów tych stron i zapytać jakie mają plany odnośnie aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *